„Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (II)"

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie pozyskał środki na realizację projektu pn. „Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (II)" ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet FESL.05 Fundusze Europejskie dla rynku pracy, Działanie FESL.05.01 Aktywizacja zawodowa poprzez PUP.

Cel i uczestnicy projektu:

Celem projektu jest możliwość zwiększenia zatrudnienia 438 osób bezrobotnych (227 kobiet i 211 mężczyzn) zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie.

Grupę docelową wsparcia stanowią osoby bezrobotne, w rozumieniu ustawy właściwej regulującej politykę rynku pracy, tj. osoby, które ukończyły 18 lat i nie ukończyły 60 lat (kobiety) lub 65 (mężczyźni), w szczególności:

1. znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj. kobiety, osoby starsze (w wieku 50 lat i więcej), osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby o niskich kwalifikacjach;

2. osoby młode w wieku 18-29 lat, zwłaszcza: z grupy NEET, samotnie wychowujące dzieci, opuszczające pieczę zastępczą, pochodzenia migranckiego.

Okres realizacji: Projekt realizowany od stycznia 2025 do grudnia 2026 roku.
 

W ramach projektu na wstępie zweryfikujemy potrzeby uczestniczek/uczestników, między innymi poprzez diagnozę potrzeb szkoleniowych – dla każdej uczestniczki/każdego uczestnika w wieku 18-29 lat (zgodnie z „Wytycznymi dotyczącymi realizacji projektów z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w regionalnych programach na lata 2021-2027" udział takiej osoby w projekcie EFS+ poprzedzony będzie oceną umiejętności cyfrowych, a w razie potrzeby uzupełnieniem poziomu kompetencji).

Oferowane formy wsparcia w ramach projektu:

  • pośrednictwo pracy dla 416 osób;
  • poradnictwo zawodowe dla wszystkich osób;
  • staże dla 146 osób;
  • bony szkoleniowe dla 20 osób;
  • szkolenia dla 80 osób;
  • jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej dla 100 osób;
  • refundacje wyposażonych lub doposażonych stanowisk pracy dla 30 osób;
  • bon na zasiedlenie dla 22 osób;
  • prace interwencyjne dla 40 osób.

 

Wartość projektu to 8 108 689,14zł w tym wysokość wkładu Funduszy Europejskich to 6 892 385,80 zł.
Informacje o projekcie znajdziesz także na  #FunduszeEuropejskie, #FunduszeUE 
Zapraszamy do udziału w projekcie!